Rak piersi
Rak piersi to nowotwór, który tworzy się w tkankach piersi – zwykle w przewodach mlekowych (które transportują mleko do brodawki sutkowej) lub zrazikach (gruczołach wytwarzających mleko). Występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, chociaż u tych drugich jest rzadkością.
Rak piersi na wczesnym etapie choroby może nie powodować żadnych objawów. Może zostać wtedy wykryty podczas regularnie wykonywanych badań obrazowych – np. mammografii lub USG piersi. Kobiety częściej zgłaszają się z powodu wyczuwalnego, niebolesnego zgrubienia w piersi, guzka. Czasami może dojść do powiększenia piersi, a nawet zaczerwienia i obrzęku jej skóry. Niepokoić mogą również powiększone pachowe węzły chłonne. W każdym z takich przypadków należy zgłosić się pilnie do lekarza celem dalszych badań.
Wszystkie aktualne treści zgodne z najnowszymi obowiązującymi standardami medycznymi znajdują się na naszej stronie Centrum Kryzysowe https://centrumkryzysowe.org.pl/rak-piersi/jakie-objawy-raka-piersi-sa-niepokojace/
Dowiesz się:
- Jakie objawy może dać rak piersi?
- Jak dostać właściwą diagnozę raka piersi?
- Gdzie leczyć raka piersi?
- Jak wygląda leczenie raka piersi?
- Wznowa
- Opieka paliatywna
W Centrum Kryzysowym działa specjalna bezpłatna infolinia pod numerem 22 105 55 30
Od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-19:00 pracownicy Centrum Kryzysowego odpowiadają na pytania dotyczące wszystkich obszarów nowotworów opracowanych na stronie Centrum Kryzysowe, rekomendaowanych ośrodków, a także uddzielają wsparcia psychologicznego.
.